Letecké muzeum Olomouc - navštivte náš web Staň se naším fanouškem na facebooku.

Listopad 2009

Čtvrteční promítání podruhé

28. listopadu 2009 v 20:28 | Tomáš Kelnar |  Akce
Ve čtvrtek proběhlo druhé promítání, tentokrát určené i široké veřejnosti. Hosté, kteří zasedačku olomouckého letiště zaplnili téměř do posledního místa, si mohli vychutnat promítání fotografií a videí na téma restaurování letadel. Promítání bylo doplněno přednáškou. Děkujeme všem partnerům a sponzorům díky kterým promítání proběhlo.


Další nedělní brigáda

24. listopadu 2009 v 21:42 | Tomáš Kelnar |  Novinky
Tak v neděli proběhla další brigádka za slušné účasti. Podařilo se nám dobarvit většinu zbývajících nenatřených ploch, nachystat budoucí archiv a začít do něj montovat regály. V neposlední řadě se začalo pracovat na zajištění škvír a děr v oknech.

Ještě připomínám, že ve čtvrtek proběhně každoměsíční promítání (viz informace níže) a naznačím, že do konce týdne by mohl být v našem muzeu další přírůstek.

Fotky z brigády najdete zde.

Úprava webu

21. listopadu 2009 v 23:59 | Tomáš Kelnar |  Novinky
Dnes jsme rozšířili náš web o nové sekce (pro sponzory a se seznamem pořádaných akcí), provedli některé další drobné úpravy na našich stránkách (včetně úpravy některých textů). Postupně již pracujeme na nových stránkách, které spustíme spolu s novou výstavní sezonou.

Víkendová brigáda

15. listopadu 2009 v 21:45 | Tomáš Kelnar |  Novinky
O víkendu jsme se v hojném počtu (včetně brigádníků a brigádnic) sešli a postoupili v rekonstrukci naší haly. Pracovalo se hlavně na budoucí zasedačce, archivu a kanceláři, ale také na budoucí dílně a na dalších místech. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří přišli na pomoc, včetně děvčat z Divadla na poslední chvili.

V galerii se můžete podívat na pár fotek z probíhajících prací.


Nový exponát - kabina MiG-21

15. listopadu 2009 v 21:42 | Tomáš Kelnar |  Novinky
V sobotu ráno jsme do našeho leteckého muzea dovezli nový exponát. Kabinu MiGu-21 (původně létal v polském letectvu). Cesta byla náročná, nákládka a vykládka ještě více, ale vše se nakonec zadařilo. V galerii najdete fotky z převozu kabiny MiGu-21 (fotky jsou bohužel pozpátku, napřed příjezd do muzea a pak nakláddání).

Promítání listopad - restaurování letadel

13. listopadu 2009 v 12:27 | Tomáš Kelnar |  Akce
Jak jsme již dříve vyhlásili, tak každý poslední čtvrtek v měsící bude probíhat v klubovně olomouckého letiště promítání našeho muzea na různá témata. Listopadové promítání proběhne ve čtvrtek 26. listopadu 2009 v 17:00 hodin v klubovně letiště Olomouc-Neředín a jeho tématem bude restaurování letadel.

1. Letecký školní pluk se již několik let zabývá restaurováním historických letadel. V přednášce a souběžné projekci fotografií se dozvíte, jak tyto rekonstrukce probíhaly, co vše je potřeba aby mnohdy z nevzhledného vraku vznikl výstavní krasavec. Rovněž se dozvíte i některé zajímavosti z našich leteckých muzeí.

Bližší informace najdete v pozvánce:
Plachtování v letecké muzeu Kbely

2. listopadu 2009 v 23:10 | Tomáš Kelnar |  Novinky
Tak jsme víkend trávili v leteckém muzeu ve Kbelích. Pomáhali jsme s plachtováním letadel na zimu. Kromě čtyř z nás olomoučáků se na akci podíleli letečtí fandové z Českých Budějovic, Prahy, Brna, Kroměříže a dalších měst. Nálada byla super, práce nám šla od ruky, ale už teď se moc těšíme na jarní sundávání plachet. Letadla snad tedy zimu přežijí bez následků. Na fotky z akce se můžete podívat ve fotogalerii Plachtování Kbely 2009.